Korálek I. – Poušť

Víkendy se nám rozrostly do letních týdenních pobytů. Na všechny zážitky a dojmy by nestačilo místo, a tak alespoň několik obrázků a postřehů dětí z týdenního pobytu pro rodiče a děti, který jsme absolvovali na začátku července na chatě Hodůnka.

Zařádili jsme si na cvičení rodičů a dětí venku i v “tělocvičně” a rodičové, ti jen koukali, jak jsme šikovní!
Když rodičové zasedli k besedě, poslouchali jsme pohádku o kaktusu, povídali si o poušti a pak si vyrobili kaktus, který se nemusí zalévat, naopak, musíte ho nechat uschnout. To byste nevěřili co dá práce taková kulička, naštěstí je hmota nezávadná.
A když mámy vylepšovaly svoji kondici, my jsme také nelenili a cvičili, hráli si, zpívali a vytvářeli
Zbyl čas i na exkurzi, to jste neviděli, jaká tam měli pěkná tiskátka a vůbec spoustu zajímavých věcí, jako třeba kádě s indigem (a vůbec to nejde vyprat) .
A málem bych zapomněl. Tátové a mámy taky soutěžili, ale než se podíváte na fotky, tady je ten slíbený recept na modelínu, ze které můžete s klidem ochutnat (a nelepí se do koberce):

1 hrníček studené vody (230 ml), 1 hrníček soli (200g), 2 lžičky oleje, 3 hrníčky mouky (600g) – použila jsem hladkou, 2 lžíce maizeny (kukuřičný škrob), případně potravin. barvy.
Vše smíchejte v míse (barvu jsem nejdříve rozpustila ve vodě, hmota se rovnoměrně probarvila), a vypracujte hmotu o hustotě chlebového těsta.Potom už jen modelujte. Výrobky nechte uschnout (schne pomalu), hmota je krásně lesklá a barevná – posuďte sami na obrázcích.Modely vám uschnou na kámen, pokud se stane a ulomí se kousek výtvoru, slepíte jej Herkulem nebo kašičkou z hl. mouky a vody.

Napsat komentář

Copyright © 2010 Víkendové pobyty s dětmi – dovolená s dětmi.