Maxi – K I. – Svojanov u Borušova

První listopadový víkend patřil Maxíkům. Kdo to je? Přece děti, které dorostly školním lavicím a rády sportují, soutěží a také mají bezva rodiče. Víkendový pobyt pro rodiny s dětmi nad 6 let byl první a soudě podle reakcí dětí i rodičů vydařený. Z jejich popudu teď přemýšlíme nad jarní variací….

Penzion v nádherném prostředí s prima službami jen dokreslil celou atmosféru. Děti soutěžily v hrách, které sami připravily, sami si je vedly a hodnotily. A protože tu byla převaha prvňáčků, jistě to byly nemalé zkušenosti, které takto nabyly.

Na rozhýbání a seznámení jsme zařadili úvodní hru pro všechny účastníky pobytu. A co bylo dál? Děti si vyráběly sovičky Svítilky, to, aby jim pomohly najít cestu na noční hře.

A všichni jsme zkoušely pod odborným vedením „horolezit“ na umělé stěně.
Noční hru nám trochu kazil vítr, ale děti ji zvládly bezvadně, šli sami a nebály se. Více strachu měly rodičové, jestli děti nezabloudí jako Jeníček s Mařenkou.

A byla tu neděle a s ní – busola a mapa. Děti se nejdříve učily základy těchto dovedností a pak si je zkusily v závodě o ceny. A než se děti naučily azimut, rodičové chystali dvoranu slávy pro vítěze.
Pak už zbývalo jen vyhlásit vítěze a rozloučit se.

Těšíme se zase na jaro a na všechny Maxíky, co se nebojí a pojedou s námi!

Napsat komentář

Copyright © 2010 Víkendové pobyty s dětmi – dovolená s dětmi.